Huzurlu bir doğum, sağlıklı anne, sağlıklı bebek… 😊

Huzurlu bir doğum, sağlıklı anne, sağlıklı bebek… 😊

Huzurlu bir doğum, sağlıklı anne, sağlıklı bebek… 😊

35. Haftamda doktorumun doğuma eşimi almayacağını söylemesi ve bütün çözüm önerilerimi reddetmesi ile kendimi çok kötü hissetmiştim. Doğum benim doğumumdu ama isteklerim yok sayılıyordu. Aklımda bir sürü soru ve endişe ile Havva Hanımın muayehanesinin kapısını çaldım. Allah razı olsun beni o kadar rahatlattı ki doğumum tekrar benim ellerimdeydi. Daha sonra eğitimler ve bekleyiş. Son eğitimden sonra başlayan kasılmalar☺

Her dalgayı nefeslerle rahat karşılıyordum ki diğer doğumlarımla kıyasladığımda ilk andan itibaren daha sık ve şiddetli dalgalardı. Aktif doğum pozisyonları, masajlar derken son anları kendimi bebeğimle TTT yaparken hayal ederek sabrettim. Rabbimin izni Havva Hanımın desteği ile Ayşecik aramıza katıldı çok şükür. Huzurlu bir doğum, sağlıklı anne, sağlıklı bebek elhamdülillah. Allah razı olsun Havva Hanım. Rabbim sizin gibi doktorların sayısını arttırsın inşallah. Her şey için çok teşekkür ederim.

 

H.S.

Dr. Havva Pars Ağargün

1968 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Mucur’da okuduktan sonra lise öğrenimine İstanbul Kız Lisesi’nde devam etti. 1991 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Aile Panlaması Biriminde çalıştı. 1999 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

Yorumlar

Bir yorum yazınız