Mikroenjeksiyon Fiyatları Nelerdir?

Mikroenjeksiyon Fiyatları Nelerdir?

mikroenjeksiyon fiyatları

Mikroenjeksiyon fiyatları, çocuk sahibi olamayan birçok çiftin çocuk sahibi olma hayallerini engelleyen önemli bir sorun olarak düşünülür. Doğal yöntemlerle hamilelik elde edemeyen çiftler için destek üreme tedavileri önerilir, ancak burada da bu tedavilerin fiyatlandırma konusu ön plana çıkar ve bu konuda bekleme ve araştırma süreci başlar. Hem maddi hem de manevi açıdan güçlü ve sabırlı  olunması gereken bir tedavi sürecidir. Bu kadar maliyetli bir tedavinin sonunda da başarı beklenir.

Tüm tıbbi tedavilerde olduğu gibi tüp bebek ve mikroenjeksiyon tedavilerinde de fiyatları belirleyen çok fazla yan etken vardır. Hamilelik elde edilme ihtimali daha yüksek olarak değerlendirilen tüp bebek ve mikroenjeksiyon gibi destek üreme yöntemleri uzun süren ve sabır gerektiren maliyetli tedavilerdir. Sadece kadının değil erkeğin de dahil olduğu, ancak tüm yükün yine kadın üzerinde devam ettiği bu yöntemlerde üreme merkezi ve bu merkezde görev alan tüm doktor ve uzmanların da bilgisi ve tecrübesi tedavi öncesinde araştırılarak değerlendirilmelidir. Ucuz maliyetli merkezlerde sağlıksız şartlarda yapılacak tedaviler ticari açıdan kayıp, sağlığınız açısından da kötü bir deneyim olabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi çok önemlidir.

Başlamadan önce öğrenelim: Mikroenjeksiyon (ICSI) Nedir, Nasıl Yapılır?

Mikroenjeksiyon fiyatları nelerden etkilenir?

Mikroenjeksiyon fiyatları içinde çok fazla yüksek maliyetli test, tahlil ve de hormonal ilaçlar bulunur. Yaklaşık bir ay kadar süren ve farklı aşamalardan oluşan üreme tedavileri de kullanılan teçhizat, teknoloji ve ekipman açısından da değerlendirilmelidir. Tüp bebek de mikroenjeksiyon da anne ve bebek sağlığı açısından önemli tedavilerdir. Sağlık söz konusu olduğunda mikroenjeksiyon fiyatları diye dertlenmekten ziyade, tedavilerde elde edilen başarı istatistiği tercih nedeni olarak düşünülmelidir. Tedavileri yapacak olan doktor kimdir, başarılı çalışmaları nelerdir, merkezin ya da hastanenin başarı oranı nedir, hamilelik oranı ne kadardır gibi sorularla ödenecek fiyatlar karşılaştırılmalıdır. Sağlık ve güvenle tedavi edilmek çok önemlidir.

mikroenjeksiyon fiyatları nelerdir

Günümüzde çocuk sahibi olmak için çok fazla tercih edilen tüp bebek ve mikroenjeksiyon fiyatları, ülkemizde her yıl enflasyon ve döviz kurlarının hareketlerine göre maalesef değişmektedir. Çünkü tedavide kullanılan ilaçlar, laboratuvar malzemeleri ve tahlillerde kullanılan kitlerden bazıları yurtdışından getirilmektedir. Bu nedenle de maliyetli olmaktadır, hatta maliyetler de sürekli  değişmektedir.

İlginizi çekebilir: Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?

Mikroenjeksiyon ya da tüp bebek tedavisi görmeyi planlayan çiftlerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu da başvurulan doktorun özellikleridir. Doktorun başarı oranı, bilinirliği, tedavi şartları ve deneyimi gibi birçok etken de fiyatları etkiler. Piyasada isim yapmış ve başarı grafiği yüksek olan doktorların fiyatları da yüksek olmaktadır. Ancak kendinizi emanet edeceğiniz doktorun da dikkatle araştırılması gerekir.

Mikroenjeksiyon fiyatları her zaman daha farklıdır, peki neden?

Mikroenjeksiyon fiyatları her zaman diğer yöntemlerden daha farklıdır, çünkü gebelik şansı çok daha az olan çiftler için uygulanır ve klasik tüp bebek aşamalarına ek başka aşamalar ve tetkikler de işin içine dahil olur. Erkekte spermlerden en iyi olanlarının seçilmesinden, olgun yumurtalardan en sağlıklı olanlarının seçilmesine kadar daha detaylı bir şekilde inceleme yapılır. Yumurtaların çevresindeki hücreler bile temizlenerek spremin işi kolaylaştırılır. Ayrıca döllenme işlemi kendi haline bırakılmaz ve embriyologlar tarafından incelenerek uygun şartlarda laboratuvar ortamında gerçekleştirilir. Dolayısıyla çok daha fazla araç, emek ve güç harcanmaktadır. Tüm bu anlattığımız detaylar da otomatik olarak mikroenjeksiyon fiyatları açısından olumsuz  etki nedenidir.

Yorumlar

    Bir yorum yazınız