Hayatımda çektiğim en büyük ve en lezzetli sancılardı 🤭

Hayatımda çektiğim en büyük ve en lezzetli sancılardı 🤭

Hayatımda çektiğim en büyük ve en lezzetli sancılardı 🤭

Selamun Aleyküm

Yaklaşık 3 ay önce doğum yaptım hikayemi yazmak bu güne nasip oldu. İlk hamileliğim ve ilk heyecanımdı zorlu bir hamilelik geçirdim bulantılar vs. Ama her gün için ayrı heyecanlıydım biran önce 9 ay geçsede içimdeki büyüyen canı görsem diye Havva hanımdan doğum eğitimi aldım ve çok faydasını gördüm aşırı kilo almaya meyilliydim ve 4.aydan sonra yediğim her şeye dikkat etmeye başladım hep doymadan kalktım az az her şeyden yedim toplamda 12 kilo ile doğuma girdim hiç durmadım her gün 45 dk yürüdüm kendi işimi kendim yapmaya gayret ettim özellikle viledayı rafa kaldırım eğilerek yerleri sildim 2 cm açılma ile hastaneye gittim sancılarım geceden başladı ve yaklaşık 20 saat sonra bebeğimi kucağıma aldım realist olmak gerekirse hayatımda çektiğim en büyük ve en tarifsiz lezzetli ağrılar ve sancılardı hele doğumdan sonraki o muazzam başarma hissi paha biçilemezdi🤭

Hamilelikten doğuma kadar büyük bir mucizeye şahit oluyor insan ve ne kadar aciz muhtaç olduğunu anlıyor bir kadının doğum yapma özelliği olmasıda gerçekten şükre değer diye düşünüyorum özellikle eşime de bunun ne kadar muhteşem ve hissedilmesi gereken bir duygu olduğunu söylüyorum nacizane ne olursa olsun doğum yapmak cenab ı hakkın kadınlara bahşettiği büyük bir nimet.

 

R.Y.

Op. Dr. Havva Pars Ağargün

1968 yılında Kırşehir’in Mucur ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Mucur’da okuduktan sonra lise öğrenimine İstanbul Kız Lisesi’nde devam etti. 1991 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Aile Panlaması Biriminde çalıştı. 1999 yılında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.

Yorumlar

Bir yorum yazınız