SSVD Fiyatları 2017

SSVD Fiyatları 2017

ssvd fiyatları 2017

Sezaryen, cilt tabakasından başlayarak rahime kadar yapılan kesiler doğrultusunda bebeğin doğumunun gerçekleştirildiği bir doğum yöntemidir. Genellikle normal doğuma engel teşkil edecek bir problem meydana geldiğinde tercih edilmektedir. Çatı darlığı, bebeğin aşırı kilolu olması, bebeğin doğum pozisyonunda olmaması, kordonun bebeğe dolanması, plasentanın önde olması, birtakım vajinal enfeksiyonlarınvarlığı bu nedenler arasında en sık karşılaşılanlardır. Sezaryen ile doğum yapan bir kadının, daha sonraki doğum yönteminin de sezaryen olma zorunluluğu, sezaryen sonrası normal doğumun imkânlı hale gelmesiyle birlikte bitmiştir.

SSVD fiyatları 2017 itibariyle ne şekilde olacağı, kimlerin sezaryen sonrası vajinal doğum yapıp yapamayacağını içeriğimizde bulabilirsiniz.

SSVD hangi durumlarda yapılabilmektedir?

  • Geçmiş sezaryen yarasının rahime paralel şekilde olması SSVD için aranılan ilk kriterdir. Önceki sezaryen dikey veya T şeklinde yapılmışsa doğum esnasında görülecek komplikasyon riski yüksek olacaktır.
  • Gebelik boyunca hiçbir risk yaşanmamış, hem anne hem de bebeğin durumunda normal doğuma engel bir neden olmayan durumlarda SSVD başarıyla sonuçlanabilmektedir.
  • 40.haftasını tamamlamış bebeklerin anne karnında daha fazla kalması bazı risklere kapı açan önemli bir etkendir.
  • Hem annenin hem de bebeğin aşırı kiloda olmaması, SSVD’nin önemli faktörlerindedir.
  • Doğum kanalını, rahimi, vajinayı etkileyecek bir enfeksiyonun varlığında, bebek doğum esnasında virüslerle etkileşime geçebilir. Böyle bir durumda SSVD önerilmemekte, bebeğin sezaryen ile dünyaya gelmesi gerçekleştirilmelidir.
  • İleri yaşta olmayan kadınlar normal doğum esnasında daha başarılıdırlar. Özellikle SSVD için genç yaşta olmak daha önemlidir.

2017 ssvd fiyatları

SSVD başarılı bir yöntem midir?

Yapılan çalışmalar SSVD’nin başarı oranının %70-75 civarında olduğunu göstermiştir. Yani bu sonuca göre SSVD denemesi yapan her 100 kadından 60’ı bebeğini normal doğumla kucağına almıştır. Bu rakamlar çok eski olmayan bir tıbbi gelişmeye göre oldukça iyidir.

Sezaryen sonrası vajinal doğumu başarıya ulaştıran en büyük etken, kişinin bu duruma uygunluğu ve kararlılığıdır. Bebeğini bu yöntemle dünyaya getirmek isteyen bir kadın, gebeliğinin en başından itibaren kendini hazırlamalıdır. Fazla kilo alınmamalı, sağlıklı beslenilmeli, başta yürüyüş veya yüzme olmak üzere düzenli olarak aktivite yapılmalıdır. Hamilelik döneminde her gün yürüyüş yapan bir kadının, daha kolay normal doğum yapabildiği kanıtlanmış bir bilgidir.

Tüm çalışmalara rağmen, bazı durumlarda doğum esnasında normal doğuma engel bir problem meydana geldiğinde acil sezaryen gerçekleştirilebilmektedir. Doğum yapacak kadının bu ihtimali de göz önünde bulundurması ve hayal kırıklığı yaşamaması önemlidir?

SSVD fiyatları 2017 yılında nedir?

Sezaryen sonrası vajinal doğum, sezaryen veya diğer normal doğumlardan daha hassasiyet gerektirir. Doğum esnasında yaşanması muhtemel komplikasyonları erken teşhis edebilmek için doğum ekibi ve hekim sürekli hazır bulunmalıdır. Bu nedenlerden ötürü fiyatlandırması da farklılık gösterebilmektedir.

Her sağlık kuruluşunun kendine göre bir ücret tarifesi vardır ve alınan hizmetlere göre ödeme yapılmaktadır. SSVD esnasında normal doğuma ek olarak, yapılan ekstra hizmetler ve edilen müdahalelerin ücreti de fiyatlandırmaya dahiledilmektedir. Ayrıca normal doğumun başarıya ulaşmaması durumunda gebenin sezaryene alınma ihtimali de göz önünde bulundurulmalı, ona göre bütçe hesaplaması yapılmalıdır.

Her sağlık kurumu ne yazık ki SSVD hizmeti verememektedir. Öncelikle bu hizmeti veren bir sağlık kurumu ile görüşmeli ve en doğru fiyat bilgisini oradan almalısınız. SSVD fiyatları 2017 yılında diğer yıllara oranla değişiklikler görülebilmektedir. Aynı zamanda bir sağlık sigortasına tabi olmanız fiyatlarda düşüş yaşanmasına sebep olacağı için, bilgi alınan sağlık kurumuna bunu belirtmekte fayda vardır.

Yorumlar

Bir yorum yazınız

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.